Destek Girişi
  • 0850 840 11 33

Sıralı Analiz Girdileri Tablosu Aşırı düşük sorgulaması

Sorgulamaya tabi tutulacak olan iş kalemleri/grupları

Wintek Yaklaşık Maliyet ve Hakediş’te Sıralı Analiz Girdileri Tablosu

30.07.2010 tarihinde yayınlanan kamu ihale kurumu genel tebliğinde  yapılan değişikliğe ait aşırı düşük sorgulamaya tabi tutulacak olan iş kalemleri/grupları’nın analizlerini Wintek Yaklaşık Maliyet’te sıralı analiz girdileri tablosu sekmesinden alabilirsiniz.

İş kalemleri/gruplarına ait “sıralı analiz girdileri listesi” kullanılarak tutarı kâr ve genel gider hariç analiz toplamının % 3’üne eşit ve bu tutarın altında olan analiz girdileri wintek tarafından otomatik olarak hesaplanır.

Tebliğde yer alan tüm açıklamaları dikkate alarak hesaplama ve analizleri yaparak Sıralı analiz girdileri tablosunda analizi istenmeyecek rayiçleri belirler ve  otomatik olarak renklendirir. Açıklama sütununa istenmeyecek yazar.

Bir analiz girdisinin tutarı, bulunduğu iş kaleminin analiz toplamının % 3’üne eşit veya altında olsa bile, kümülatif toplamın analiz toplamının %15’ini aşmasına neden olursa, bu girdi açıklama istenilmeyecekler listesinden çıkarılır. Analizlerdeki işçilik girdilerine, tutarları ne olursa olsun, açıklama istenilmeyecekler arasında yer verilmez. Yazıcı butonu kullanılarak bu bölümle ilgili tüm raporlamaları alabilirsiniz.

Wintek Yaklaşık Maliyet ve Hakediş'in 33 Günlük Tam Sürümünü indirmek için tıklayınız

Telefon

e-Posta

Haber Bülteni

Haber bültenimize kayıt olmak için e-Posta adresinizi yazarak kayıt tuşuna basınız.

İletişim Bilgileri

  • Adres: ODTÜ Teknokent Ostim Merkezi Uzayçağı Cad. 1308 Sok. No:6/1K-8 Ostim - Yenimahalle/ ANKARA

  • Telefon No: 0850 840 11 33

  • e-Posta: iletisim@wintek.com.tr